Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Artykuły Ścierne Bosch część 3

Kolejny rozdział będzie dotyczył wybranych produktów i zastosowanych technologii.

    Optymalny system produkcji zapewnia idealną obróbkę powierzchni. Dzięki innowacyjnym technologiom firmy Bosch wykonuje się wyroby spełniające wysokie wymagania konsumentów z całego świata. Wyjątkowa technologia łączenia (chroniona prawnie) zapewnia stałą i wysoką  jakość taśm szlifierskich oraz świetną jakość obróbki powierzchni. Konfekcjonowanie i łączenie taśm to bardzo ważne elementy konstrukcji taśmy szlifierskiej, zatem połączenia taśm muszą być dobrane w zależności od zastosowań taśmy oraz właściwości konkretnego produktu. Technologia łączenia taśmy firmy Bosch gwarantuje:

>Brak śladów spowodowanych nierównością łączenia

>Bardzo dokładny przesuw taśmy, bez pozostawiania śladów kleju 

>Specjalne dopasowanie do zastosowań łączenia taśm 

>Wysoką stabilność i odporność na zerwanie gwarantują długą żywotność

    Niezwykły proces sztancowania matrycowego to najnowocześniejsza technika produkcji pozwalająca na uzyskanie dokładnie przyciętych krawędzi tarcz szlifierskich, oraz idealnych otworów o niezmiernie wysokiej jakości. Zaletami tego procesu technologicznego są:

>Brak wad jakościowych (kruszące się ziarna, źle wykrojone otwory)

>Czyste i idealnie gładkie otwory, zapewniające większą efektywność systemu odsysania pyłu

>Brak wyruszania się ziarna, co zapobiega zarysowania szlifowanej powierzchni

    W celu zapobiegania samoistnemu wypadaniu ziaren podczas szlifowania w wyniku zmieniania się siły nacisku oraz odkształceniom materiały ścierne sia Abrasives są uszlachetniane w procesie liniowym online Multiflex. Artykuły ścierne osiągają dzięki temu szczególną elastyczność. Właściwość ta jest niezwykle ważna przy papierach ściernych przeznaczonych do szlifowania ręcznego oraz papierach w rolkach. https://domtechniczny24.pl/kr%C4%85%C5%BCek-samoprzylepny-do-szlifierki-do-gipsu.html

 

    W ostatnim czasie pojawiły się ściernice lamelkowe wykonane z płótna ceramicznego. Właściwości samoostrzące tego ziarna sprawiają że tarcze te przeznaczone są do pracy przemysłowej o dużym natężeniu robót. Innowacyjne jest zastosowanie talerza nośnego wykonanego z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Ściernice te mają dużo lepsze właściwości amortyzacyjne, przez co lepiej przylegają do podłoża. Sprowadza się to do mniejszego zużycia i odczuwalnej wydajności.  

 

Artykuły Ścierne Bosch część 2

Artykuły ścierne, część druga.

Pierwszym czynnikiem zapewniającym idealną obróbkę powierzchni jest podkład. Zapewnia materiałowi ściernemu specjalną właściwość, przydatną do określonych zastosowań. Jako podkład materiału ściernego stosuje się papier, tkaninę, folię z tworzyw sztucznych, fibrę wulkanizowaną, piankę lub ich kombinację. Produkty z podkładem papierowym zmajdują zastosowanie w szlifowaniu ręcznym (oraz ręcznym przy użyciu maszyn) i wykończeniowym oraz maszynowym (szeroko i wąsko taśmowym). Podkład tkaninowy jest przystosowany do wysoce wydajnego szlifowania taśmowego jak i do szlifowania profili i konturów oraz do szlifowania wykończeniowego. Fibra natomiast stanowi składnik podkładu do szlifowania rotacyjnego metalu oraz kamienia.

Drugim elementem jest spoiwo, zachowanie równowagi między dobrą przyczepnością ziarna a elastycznością to w przypadku spoiwa największe wyzwanie. Dla każdego produktu opracowana jest indywidualna formuła spoiwa, która w następnej kolejności jest udoskonalana przez naszych chemików. Dzięki zastosowaniu tych specjalnych formuł można produkować bardzo twarde, a przez to agresywne materiały ścierne oraz wyjątkowo elastyczne produkty. Bosch stosuje tylko spoiwa pozbawione rozpuszczalników. Wyróżnione są dwa typy spoiwa, bazowe oraz wierzchnie. Spoiwo bazowe umożliwia wstępnie zespolić ziarno szlifierskie z podłożem w określonym układzie i gęstości. Jako spoiwo stosowane są głównie żywice syntetyczne. Spoiwem ostatecznie wiążącym ziarna szlifierskie ze sobą i z podkładem jest spoiwo wierzchnie. Zależnie od przeznaczenia materiału ściernego używane są bardziej miękkie i elastyczne albo twardsze i bardziej ciągliwe spoiwa, jednak przede wszystkim żywice syntetyczne. Twardość spoiwa wpływa na agresywność ziarna i wytrzymałość materiału ściernego. Poza spoiwem wierzchnim na materiałach ściernych znajduje się również substancja aktywująca się w czasie szlifowania. Opisy spoiw na stronie http://domtechnika24.pl/index.php/narzedzia-diamentowe-i-scierne

Trzeci element to ziarno szlifierskie i rozmieszczenie ziarna. Twardość oraz wiązkość ziaren szlifierskich w oparciu o surowiec wyjściowy decyduje o właściwościach i przeznaczeniu materiałów ściernych. Najczęściej stosowanymi minerałami szlifierskimi są aktualnie korund i węglik krzemu wstępujące w wielu różnych wariantach. Coraz częściej zastosowanie znajdują także nowsze minerały, np. korund cyrkonowy, korund ceramiczny i diament. Udział minerałów pochodzenia naturalnego, jak rubin czy szmergiel, jest coraz mniejszy. Bosch, produkując artykuły ścierne wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości ziarno szlifierskie i jako członek organizacji FEPA respektuje normy FEPA. 

Dokładnie wyselekcjonowane ziarno szlifierskie jest łączone z podkładem w innowacyjnym procesie produkcyjnym:

>Dystrybucja elektrostatyczna zapewnia, że ziarna są rozmieszczone na pokładzie równomiernie i w pozycji pionowej, tak aby oś wzdłużna była prostopadła do warstwy podkładu. Materiały ścierne z ziarnem nanoszonym elektrostatycznie są agresywne i mają większą wydajność ścierną niż materiały ścierne, w których zastosowano dystrybucję mechaniczną.

>Pełne pokrycie- ziarno szlifierskie rozmieszczone jest na pokładzie bez odstępów i pokrywa całą jego powierzchnię. Wówczas w użyciu jest więcej ostrych krawędzi ziarna, wydajność ścierna jest większa, a chropowatość mniejsza.

>Niepełne pokrycie- ziarno szlifierskie rozmieszczone jest na podłożu z zachowaniem określonych odległości i pokrywa jego powierzchnię w ok. 50%- 70%. Ten typ papieru ściernego mniej się zatyka i używany jest do szlifowania aluminium, miękkich gatunków drewna, farb i lakierów.

>Innowacyjna metoda laserowa umożliwia kontrolowane nanoszenie spoiwa kryjącego, co daje równomierną strukturę powierzchni oraz idealną obróbkę szlifierską.

Czwartym elementem jest powłoka dodatkowa (powłoka stearynianowa). Potwierdziła ona swoją skuteczność szczególnie przy szlifowaniu farby, lakieru i masy szpachlowej. Dzięki szczególnemu procesowi powlekania opracowanemu przez sia Abrasives, stearynian jest równomiernie nakładany na spoiwo. Dodatkowa powłoka powoduje zbijanie się lekkiego pyłu lakierniczego w większe cząstki, które są łatwiej odsysane z powierzchni papieru. Oprócz tego, stearynian działa chłodząco podczas szlifowania lakieru. 

Zalety powłoki stearynianowej:

>Zapobiega zatykaniu się papieru pyłem

>Większa wydajność ścierna

>Papier odznacza Się do czterech razy dłuższą żywotnością niż materiały ścierne bez specjalnej powłoki.

Specjalna powłoka z substancjami aktywnymi jest stosowana w głównej mierze przy obróbce stali szlachetnej. Obniża temperaturę i zapobiega utlenianiu powierzchni materiału. Substancje aktywne w materiałach ściernych Bosch Best for Inox ułatwiają odprowadzenie pyłu, redukują emisję ciepła w wyniku tarcia i chronią ziarno prze zbyt szybkim zużyciem.

>Szlifowanie bez nagrzewania powierzchni

>Brak przebarwień powierzchni w czasie obróbki szlifierskiej

>Silnie zredukowane iskrzenie

 

Bosch klucze udarowe GDX

Dzień dobry

    Firma Bosch poszerzyła swój asortyment akumulatorowy klucz udarowy Bosch GDX 18 V-EC z uniwersalnym uchwytem osprzętowym w standardzie 1 i 1 cala. Z zapewnień producenta dowiadujemy się, że klucz udarowy będzie dwa razy bardziej żywotny, niż analogiczne maszyny z silnikami szczotkowymi. Bezszczotkowe silniki EC powodują również, że elektronarzędzie jest dużo lżejsze i bardziej kompaktowe. 

    Praca przebiega dwuetapowo, najpierw jest uzyskiwane płynne odkręcanie lub dokręcanie bez obciążenia. Mechanizm udarowy załączy się po utknięciu śruby lub wkręta i będzie dalej realizował pracę z użyciem udaru.

    Maszyna jest zasilana z akumulatora o pojemności 4,0 Ah, do dyspozycji mamy dwie sztuki. Przykładowo podam, że na jednym akumulatorze może wkręcić około 490 wkrętów 6x65 mm w sośnie. Czyli o 40% więcej niż modele z silnikami szczotkowymi. Układ silnik - przekładnia sprawia, że zakrętarka jest niezwykle wszechstronna  i przydaje się do prac w materiałach miękkich - drewno i twardych - stal.

    Klucze udarowe GDX 18 V-EC zostały tak zaprojektowane, że pracują bez odrzutu. Ma to wyczuwalny wpływ na komfort pracy, przede wszystkim przy dokręcaniu, tzw. twardym z wysokim momentem obrotowym. Mamy do dyspozycji dwa rodzaje mocowania kluczy na zewnętrzny kwadrat 1/2 cala i wewnętrzny sześciokąt do bitów 1/4 cala. Opatentowany system docenią wszyscy ci, którzy wykonują mieszane prace z użyciem kluczy nasadowych i bitów z mocowaniem 1/4".

    Zasadniczym elementem w tym systemie mocowania jest 3 stopniowa regulacja momentu obrotowego Power Control. Jest to nader istotne przy stosowaniu osprzętu 1/2" - 1/4". W przypadku odkręcania i dokręcania z użyciem nasadek 1/2 możemy kożystać z maksymalnego momentu obrotowego 185 Nm. Pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub max. M16. Natomiast w przypadku bitów 1/4" taka siła była by zabójcza dla bitów. Dlatego system Power Control pozwala bezpiecznie dostosować moment obrotowy do naszych potrzeb. Warto przeczytać tabelę poglądowych wytrzymałości śrub zależnie od przekroju i klasy śruby, czasu dokręcania i typu połączenia: twarde, sprężyste czy miękkie.

    Klucz GDX ma długość 158 mm i z akumulatorem 4,0 Ah waży 1,7 kg. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na komfortową pracę w miejscach trudnodostępnych i na wysokości. Każdy, kto pracował wkrętarką nad głową i wkręcał lub odkręcał kilkaset śrub lub wkrętów będzie wiedział, o czym piszę.

    Pomagają w tym również trzy diody umieszczone w korpusie i w razie potrzeby zapewniające dobre oświetlenie miejsca pracy. 

    Sprzętjest zasilany przez akumulator litowo-jonowy 18 V. Można go doładowywać w każdej chwili. I tak jak wszystkie akumulatory Litowo jonowe najlepiej przechowywać w pełni naładowane. Akumulatory posiadają system ECP, który zabezpieczenia je przed całkowitym rozładowaniem i nieodwracalnym ich uszkodzeniem.

 

Artykuły Ścierne Bosch część 1

Cześć

    Firma Bosch ma ponad 130-letnie doświadczenie w opracowywaniu zaawansowanych artykułów ściernych. Przy współpracy z wieloma, partnerami m.in. producentami farb i lakierów, analizuje różnorodne potrzeby użytkowników. Wyniki są wykorzystywane w celach badawczych, są one podstawą innowacji artykułów ściernych.

    Od elementów pierwszych aż do finalnego produktu, wszystkie etapy produkcji są planowane w zgodzie najnowocześniejszymi standardami technologii. Każdy z etapów produkcji idealnie ze sobą współgra, czego efektem są innowacje i optymalizacje procesów, które pomagają użytkownikowi bez trudu radzić sobie z wyzwaniami dnia powszedniego.

    Jakość oraz precyzja cechująca artykuły ścierne ma gigantyczne znaczenie przy obróbce wymagających i kosztownych powierzchni. Każdy z elementów, od podkładu do pokrycia ziarnem jest ważnym składnikiem idealnego materiału ściernego. Właściwa formuła, wynikająca ze współdziałania wszystkich elementów, ma niezmierny wpływ na efekty szlifowania. Formuła składa się z czterech elementów:

1. Wysokiej, jakości podkład.

Odpowiedni podkład zapewnia lepsze przyleganie, rozciąganie, większą odporność na rozerwanie, większą elastyczność i stabilność (na przykład podkłady zawierające lateks dają w efekcie nad wyraz stabilne, a zarazem elastyczne papiery ścierne do szlifowania ręcznego).

2. Równomierne rozprowadzenie spoiwa.

Równomierne i stałe rozprowadzenie spoiwa bazowego i wierzchniego dzięki wdrożeniu unikatowej techniki pomiaru. Zależnie od przeznaczenia materiału szlifierskiego Używane są bardziej miękkie i elastyczne, twardsze lub bardziej ciągliwe spoiwa.

3. Odpowiednie ziarno szlifierskie i jego równomierne rozprowadzenie.

Do każdego z zastosowań stosowane jest ziarno optymalne pod względem wielkość, twardości, ciągliwości i kształtu. W celu uzyskania optymalnej, równomiernej odległości pomiędzy ziarnami, specjalnie nadzorowany jest prces pokrywania ziarnem.

4.Powłoka dodatkowa, 

Pozwala na łatwiejsze odprowadzanie pyłu szlifierskiego z materiału ściernego, przeciwdziała nadmiernemu zatykaniu się przestrzeni między ziarnami. 

 

Bruzdownice Bosch 2/2

bruzdownica boschWitam

Cęść druga - bruzdownice Bosch

Tak jak napisałem wcześniej Bosch produkuje 3 modele Bruzdownic.

I tak pierwsza bruzdownica GNF 20 CA ma najmniejszy silnik o mocy zaledwie 900 W. Jej atutami są na pewno wielka prędkość obrotowa (9300 obr./min), która przekłada się na dużą wydajność pracy i cena. Wypada jednak pamiętać, że maszyna ta nie jest demonem siły i przystosowany jest zwłaszcza do cięcia w miękkim materiale (np. ceramika, silikaty, tynki) na niewielkich głębokościach. Sprawdzi się w cięciach wykonywanych nad głową, bo jej masa to zaledwie 3,4 kg.

Kolejny model GNF 35 CA ma już mocniejszą jednostkę napędową 1400 W. Jeśli dodamy, że jej maksymalna prędkość obrotowa w porównaniu z najmniejszym typem jest taka sama, to możemy spodziewać się dużej wydajności cięcia, nawet w twardym materiale (np. beton). Jest to średniej klasy bruzdownica, której najmocniejszym punktem jest {uniwersalność|wszechstronność.

Bosch GNF 65 A jest w prezentowanej trójce najmocniejszym elektronarzędziem. Jego sercem jest silnik o mocy aż 2400 W. Choć sprzęt ten nie jest zbyt szybki (5000 obr./min), to jego najmocniejszą stroną jest potężny zapas momentu obrotowego. Znaczy to, że narzędzie to będzie w stanie rozbujaś dwie tarcze nawet w najtwardszym betonie czy kamieniu. Trzeba jednak pamiętać, że do pracy z nią nie można być słabym cherlakiem – 8,4 kg masy żąda od operatora posiadania znacznej siły, czyli jak mawia popularny koksu nie ma lipy.

Bruzdownice Bosch przystosowane są do obsługi dwóch tarcz. Dzięki temu za jednym przejazdem elektronarzędzie wykonuje dwa równoległe cięcia. Tarcze diamentowe mocuje się na wrzecionie za pomocą tradycyjnych nakrętek M14, a zmiana rozstawu tarcz to zastosowanie odpowiedniej ilości pierścieni dystansujących. Pracownik może regulować szerokość bruzdy w zakresach 3-23 mm (GNF 20 CA), 3-39 mm (GNF 35 CA) i 3-40 mm (GNF 65 A).

Od średnicy tarcz w bruzdownicach zależy bezpośrednio maksymalna głębokość cięcia. I tak dla modelu GNF 20 CA (115 mm) jest to 0-20 mm, dla GNF 35 CA – 0-35 mm i dla GNF 65 A – 20-65 mm. Jak widać, różnice w możliwości bruzdowania między najmniejszą na największą maszyną jest znaczne. Kolejny notkę będzie o bezpieczeństwie pracy z bruzdownicami.