Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wiertło Cyl-9 Mutli Constuction Bosch

Cześć

    Podczas pracy czasem zachodzi konieczność wiercenia w materiałach mieszanych, otwory w stalowe futrynie, za którą jest beton. Jest to najgorszy z możliwych połączeń materiałów stal i beton. Firma Bosch wprowadziła jakiś czas temu wiertło CYL-9 Multi Construction, którym można wykonywać takie otwory.

    Jest to praktyczne i wytrzymałe wiertło do prawie wszystkich materiałów stosowanych przy wykańczaniu wnętrz, np. do betonu, muru, cegły, eternitu, siporeksu, laminatów, płytek szkliwionych, a przy odrobinie wprawy do gresowych o małej klasie twardości, drewna, plastiku, blach metalowych oraz aluminium.

    Wiertło CYL-9 przeznaczone jest do wiercenia bezudarowego na niskich obrotach np. na wkrętarkach. W odróżnieniu jednak od konkurencji i wcześniejszych projektów nadaje się również do wiercenia z użyciem udaru. Z tym zastrzeżeniem, że nie w ekstra twardych materiałach. Czyli w tynku tak a w betonie o wysokiej klacie B30 nie. 

    Konstrukcja wiertła Multi Construction umożliwia na skrawanie metali, tworzyw i drewna. Trzeba jednak pamiętać, że wiertła te nie są skonstruowane do wiercenia w stali. Wiercenie to jest możliwe, ale stosować je trzeba, jako opcję. Płytka wykonana z trwałych węglików spiekanych o najdrobniejszych ziarnach. Geometria ostrza została tak opracowana, aby scalić możliwość skrawania i wiercenia z lekkim udarem. Wieloostrzowy szlif z charakterystycznym ścinem gwarantuje precyzję wiercenia. Kluczowy wpływ, na jakość wiertła ma sposób lutowania płytki i szlifowanie po lutowaniu. Gwarantuje ono centryczność wiertła, minimalizuje bicie i co za tym idzie wydłuża żywotność.

    Kolejna ważna sprawa to pogrubiony rdzeń wiertła, otrzymano to poprzez dodanie dodatkowej spirali w rowku. Obniżono przez to prześwit i rowka. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiertło Multi Construction przeznaczone jest do obróbki z wolnymi obrotami to nie będzie to miało większego wpływu na pracę wiertła.

Wiertło dla rozróżnienia ma kolor niebieski z bocznym metalicznym szlifem.

 

Końcówki polerskie dremel

Ten asortyment Dremela służy do wykańczania i albo satynowania powierzchni. Jest to końcowy cykl obróbki powierzchni, zwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają użytkownicy do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.

Pierwszy zbiór to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Kapitalne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są przeznaczone do obróbki wykańczającej miedzi i jej stopów, stali ulepszonej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie ceramiki, szkła i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają idealnie wszelkie zadziory, grady i polerują rysy. Jako że są elastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić za często ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.

Następna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wytworzony z wełny łowiecek na hali o średniej gęstości. Bardzo dobry do polerowania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się również do polerowania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. tarcze filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej nawierzchni sprawić piękne lustro.

Następna grupa to szczotki polerskie. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, wygładzanie ostrych krawędzi, ścieranie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie rysują one powierzchni, bo są miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z kwasówki. Ponieważ w swoim składzie nie zawierają siarki to nie przynoszą wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym niezmiernie mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Operacje przeprowadza się wzdłuż słojów drewna. Rezultat jest ogromnie ciekawy warto spróbować. http://sklepdremel.pl/

Frezy do stali i plastiku dremel

Frezy ze stali szybkotnącej o przeróżnych zarysach. Nadają się do roboty w materiałach takich jak drewno, tworzywa sztuczne i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Bardzo dobrze naostrzone z profilowaną krawędzią skrawającą, frezy błyskawicznie i dokładnie nacinają rowki profilują powierzchnie pozostawiając gładką płaszczyznę. Zalecane obroty wymienione na opakowaniu.

 Frezy do grawerowania to nowa grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Nader malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego typu prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewno miękkie, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, brązy, aluminium.

 Frezy węglikowe wykonane są z niezmiernie trwałych węglików spiekanych. Dremel wytwarza je w różnych zarysach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są wielce trwałe i funkcjonalne w pracy. Nadają się do skrawania stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.

 Frezy węglikowe zębate, do prędkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są nadzwyczaj trwałe to z powodu na nieregularne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewno miękkie, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.

 Frezy kształtowe. To takie mini frezy spotykane w większych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania obrysów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drzewo, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Ściernice dremel ceramiczne

Ściernice do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wytwarzane są w różnych kształtach i rozmiarach. Nadają się do roboty przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, szlifowania spoin i lutów. Wyśmienicie gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają powierzchnie zgrubnie oczyszczoną z zauważalnymi rysami tak jak po pilniku.

 Ściernica Dremel SC541 to jeden z rodziny produktów z systemem szybkiej wymiany. Być może jest kosztowny, ale jak w trakcie pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się idealnie. Tarcza znakomicie nadaje się do szlifowania i wygładzania różnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy.

 Ściernice z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, kamienia. Nadają się także do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki zastosowaniu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Praca na wyższych obrotach i z lekkim dociskiem spowoduje, że nie będą się tak błyskawicznie zużywać.

 Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Wytwarzane są w różnych rozmiarach, zależnie od typu łańcucha wybieramy odpowiednią średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie kompletnie tępy.

Akumulatorowe szlifierki Dremel

Najmniejszy z rodziny akumulatorowych szlifierek Dremel 7700. Wyposażony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Drobne, dopracowane elektronarzędzie znajdzie zastosowanie w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z zastosowaniem małych frezów i narzędzi polerskich.

 Miniszlifierka Dremel 8000 to niezmiernie wygodne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe elektronarzędzie. Posiada bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim zakresem 35000  obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim pracować zawsze bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnym czasie. Polecany do prac profesjonalnych i amatorskich.

 Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Co nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale także litowo jonowy, z całą pulą korzyści. Szlifierka trzyma moc przez długi czas pomimo braku ładowania, akumulator wystarczy naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został zaopatrzony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

 W największym stopniu rozbudowane narzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Mocarny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Cięcie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny przełącznik obrotów i samohamujący silnik.

 

Więcej artykułów…

  1. Mininarzędzia Dremel